I my jsme byli součástí Dnů dobrovolnictví 2023

  • by

V týdnu od 25. do 30. dubna jsme měli možnost se zapojit do Dnů dobrovolnictví 2023 s našimi dobrovolnickými projekty, a to ve spolupráci s Regionálním dobrovolnickým centrem Plzeňského kraje. Podařilo se nám oslovit širokou veřejnost a dostat dobrovolnictví do povědomí dalším lidem.

Akcí, do kterých bylo možné se v úterý zapojit jako dobrovolník pod naší taktovkou a paní Adamcové bylo dopolední cvičení v DoRA Centru. Toto cvičení je určené pro aktivní seniory a seniorky, kteří se rádi setkají s podobně naladěnými lidmi.

V úterý také bylo možné zažít Setkání s háčkem. „Chcete se zapojit do již probíhajícího projektu? Přijďte pomoci s tímto dobrovolnickým projektem, který je určený pro rodiče, ale i další rodinné příslušníky s dětmi i bez nich a máme i hernu pro malé děti,“ lákala Irena Severová, organizátorka akce, která se koná v centru DoRA v Plzni a dodala „ Nikdy jste v ruce háček nedrželi? Nebojte se. Dostane se Vám zde rady i pomoci. Můžete zde i načerpat inspiraci a vytvořit s naší pomocí nový dobrovolnický projekt dle vašich zájmů. Uvítáme také dobrovolníka – fotografa na zdokumentování akce.“

Paní Stanislava Adamcová byla organizátorem dvou akcí – kromě cvičení i výletu do Stříbra za historií hornictví. Zúčastnění měli možnost prožít skvělý výlet v ještě lepší společnosti milých seniorek a seniorů.

Ještě týž den se konala akce projektu Propojení – podpůrnou skupinu pro stávající i nastávající maminky, která se potkává s laskavou dulou Luckou. „Dobrovolníci u nás mají volnou ruku a podpůrná skupinka pro ně může být inspirací pro stvoření vlastního dobrovolnického projektu. Uvítáme také dobrovolníka – fotografa na zdokumentování akce. Pro další informace a možnosti pomoci se na nás můžete obrátit prostřednictvím mailu či telefonu,“ lákala dobrovolníky Lucie Jirásková.

Vědomé hraní – projekt pro rodiče i prarodiče s dětmi, který chce ukázat, jak trávit čas s dětmi smysluplně. I tohoto projektu bylo možné se v rámci Dnů dobrovolnictví zúčastnit, a to ve čtvrtek dopoledne.

Ve čtvrtek pozval Klub aktivních seniorů své dobrovolníky na vycházku po Plzni ve společnosti aktivních seniorek i seniorů. Trasa vedla od klokanů u Zoo Plzeň, směrem na Kalikovák a Skvrňany.

Celý týden se nám moc vydařil a už teď se těšíme na další ročník Dnů dobrovolnictví.